Utólagos automatizáció Loxone Air eszközökkel / by Zsófia Füleki

Rehabilitaciones_Header-2.jpg

Napjainkban az automatizáció megvalósítható szinte bármelyik épületben, így a Loxone rendszer által kínált magas funkcionalitás sok ember számára elérhető. Ebben az esettanulmányban egy hagyományos elektromos rendszerű lakást veszünk górcső alá, ahol az automatikarendszer kiépítése egy felújítás során, utólag került kiépítésre Loxone Air technológiával.

Első szakasz

A lakás automatizálásának első szakaszában a tulajdonosok azt akarták, hogy intelligens módon tudják vezérelni a fűtési rendszerüket, amelyet gázkazán működtet.

A telepített eszközök:

  • Miniserver Go – a telepített rendszer agya, mely lehetővé teszi az automatizációs lehetőségek bővíthetőségét

  • Nano IO Air – ezt a kazán vezérléséhez telepítették

  • Szelepmozgató motor Air – olyan helyiségekhez, amelyek egyedi hőmérsékletszabályozást igényeltek

Milyen funkcionalitást tett ez lehetővé?

A fűtés átfogó szabályozása a Loxone alkalmazáson keresztül - lehetővé téve a minden szempontot figyelembe vevő fűtési ütemezés beállítását, ideértve pl. a különböző napokat (munkanap, ünnep stb.)

Helyiségspecifikus hőmérsékletek - a tulajdonosok beállíthatják, hogy az egyes szobákat meghatározott hőmérsékletűek legyenek. Nekik már nem kell az egész lakás számára egy hőmérsékletet választaniuk.

Távoli elérés - a fűtés bárhonnan vezérelhető, így a tulajdonosok aktiválhatják, ha a tervezettnél korábban jönnek haza. Vagyis a lakás tökéletes hőmérsékletű lesz, amikor megérkeznek.

Rehabilitaciones_baño.jpg

Második szakasz

A fűtésszabályozás sikeres megvalósítása után a tulajdonosok egy lépéssel tovább akartak lépni. Intelligens világítás, intelligens betörésjelző, a redőnyök automatizálása és a légkondicionáló rendszer integrációja mind megvalósult a második szakaszban. Mivel már rendelkeztek Miniserver Go-val, csak néhány terepi eszközre volt szükség.

A telepített eszközök:

Milyen funkcionalitást tett ez lehetővé?

Automatizált redőnyök – melyek a nap helyzetétől függően automatikusan állnak be. A helyiségek passzív fűtésében és hűtésében is segítenek. Ha egy szoba túl hideg, de süt a nap, akkor a redőnyök automatikusan felemelkednek, hogy napenergiával melegedjen fel a szoba. Ennek ellenkezője megy végbe, amikor szoba túlságosan elkezd felmelegedni.

Article-Header-Hitzewelle.jpg

Ha érdekel, hogy egy helyiség hűtésében milyen szerepet tölt be az automatizált sötétítők és a szellőrendszer megfelelő kombinációja, akkor nézd meg ezt a bejegyzést is!

A légkondicionálás automatizálása - hasonlóan a fűtési rendszerhez, a légkondicionálót is intelligensen vezérli a Loxone, még szélesebb körű hőmérsékletszabályozási lehetőségeket biztosítva a tulajdonosoknak a lakásukban.

Intelligens biztonságvédelem - többfázisú riasztó, amely azonnal figyelmezteti a tulajdonosokat, függetlenül attól, hogy otthon vannak, vagy sem (például ablak, vagy ajtó nyitásának, vízbetörés, vagy füst érzékelése esetén).

Automatizált világítás - a világítást az egész lakásban a jelenlét aktiválja (beépített mozgás és akusztikus érzékelővel).

Világítási képek - az ebédlőben többféle világítási kép van, amelyek különböző forgatókönyvekhez és alkalmakhoz illenek. Például egy olyan „mozi módot” is konfiguráltak, amely leengedi a redőnyt, bekapcsolja a tévét és ennek megfelelően állítja be a világítást.

Elektromos készülékek vezérlése és felügyelete – a Smart Socket-ok segítségével sok elektromos eszköz a Loxone rendszerhez van kötve, így ezen eszközök elektromos fogyasztása is nyomon követhető és beállítható, hogy a lakás elhagyásakor, riasztást követően áramtalanítsa az eszközöket.

Központi funkciók

A lakás elhagyásakor, az ajtó melletti kapcsoló háromszoros megérintésével aktiválódik a „Mindent Ki Mód”. amely a következőket teszi:

  1. A lakásban minden lámpa lekapcsol

  2. A redőnyök beállnak automatikus árnyékolásra

  3. Minden bekapcsolt elektromos eszköz (például TV) kikapcsol

  4. A riasztás aktiválódik.

  5. Ha bármelyik ablak nyitva maradt, a Loxone alkalmazáson keresztül push értesítést küld a rendszer, hogy a távozó személy tudja, melyik ablakról van szó.

A „Mindent Ki Mód” nagyszerű, ha a lakó csak a boltba ugrik le. Ha azonban hosszabb időre távozik, aktiválhatja az „Üdülési Módot”. Többek között ez aktiválhatja a Jelenlétszimulációt, amely a redőnyöket és a világítást úgy fogja vezérelni, mintha valaki otthon lenne.

Az ágy melletti kapcsoló háromszoros koppintása aktiválja az „Éjszakai Módot”. Ez kikapcsolja az összes elektromos eszközt az egész házban. Ezenkívül élesíti a riasztót, vagyis ha bármely ablak vagy külső ajtó kinyílik, a riasztás bekapcsol. Ha valaki az éjszaka közepén felkel, lágy fények kapcsolnak fel, melyek megvilágítják az utat a mosdóba.


Online Basic+Expert képzés.png

Ha régóta tervezed, hogy közelebbről is megismerkedj a Loxone rendszerével, vagy elméletben már ismered, de tovább lépnél programozói szintre, akkor regisztrálj a Loxone Basic és/vagy Expert oktatásokra.

Távoktatás

A vírushelyzetre való tekintettel a Loxone továbbképzéseket online formában tartjuk. Az ezzel kapcsolatos részleteket elolvashatod a lenti linkekre kattintva.

Loxone Basic

Az alapozó oktatást azoknak ajánljuk, akik szeretnének elkezdeni ismerkedni a Loxone rendszerével, vagy Registered Partnerként szeretnének belépni  a Loxone partnerhálózatba. Ezen a képzésen még nem oktatjuk a rendszerismeretek, így bátran becsatlakozhat bárki. Itt ugyanis szimplán elméleti tudásd adunk át a Loxone által vezérelhető funkciókról, a legfontosabb eszközökről és technológiákról, amiket a Loxone használ.

Loxone Expert

programozói oktatásunk már Silver Partneri státuszt ad és nem utolsó sorban egy remek lehetőség gyakorlati tudás megszerzésére. A tréning során megmutatjuk a Loxone rendszer programozásának alapjait, tökéletesítjük a tervezéssel és konfigurálással kapcsolatos tudást, valamint hasznos ismereteket adunk át az eladással és a hatékony ajánlatadással kapcsolatosan is.