6 tipp a kertautomatizáláshoz / by Zsófia Füleki

PH-Header-Blog-Smart-Gardening.jpg

Nem hogy nincs vége az ültetési szezonnak, de bizonyos növényfajtáknál ősszel érkezik el a kiültetési időszak. Sőt, egészen decemberig bátran ültethetünk a kertben! Persze, az öntözőrendszert egyre kevesebbet fogjuk használni és árnyékolásra is ritkábban lesz már szükségünk, de akár a jövő évre való felkészüléshez is jól jöhet néhány tipp az automatizált kertedhez. Vesd össze idei kertészeti tapasztalataidat a Loxone ötleteivel és várd felkészülten a következő tavaszt, de akár még idén ősszel is belevághatsz néhány újításba.

Tipp #1: Intelligens öntözőrendszer

Legyünk őszinték, legtöbben nem locsolunk a kertben olyan gyakran, mint kéne. Idén sok eső esett a nyáron, de gondoljunk csak a 2018-as forró hónapokra, lehet, hogy augusztus végére már nálad is ritkássá vált a zöld pázsit a kevés eső miatt. Azonban, egy intelligens öntöző rendszer tud segíteni, hogy ezt megelőzzük. A Loxone technológiájával elfelejtheted a slag hurcolását és az öntözésnek egy egyszerűbb, könnyedebb módjára tudsz átváltani – lehetővé teszi, hogy automatizáld az locsolókat az időjárásjelentés és életritmusod szerint. 


Tipp #2: Víztartály ellenőrzése

Olcsó és környezetbarát megoldás, amikor vízgyűjtő tartályban gyűjtjük az esővizet és később azzal locsoljuk a kertet azokon a napokon, amikor nincs eső.  Egy hagyományos kertben, saját magunknak kell folyamatosan ellenőriznünk, hogy mennyi víz van egy ilyen tartályban. Viszont a Loxone-nal ennek ellenőrzése gyorsan és könnyedén megtörténhet nélkülünk is. Hogy ha esetleg van öntöző szivattyúd is, az automatikusan csak akkor kapcsol be, ha az előre meghatározott minimális mennyiséget eléri a tartályban a víz. Mindehhez csak egy ultrahangos érzékelőre van szükség.


Tipp #3: Hangulatvilágítás

Az automatizált világítás többé már nem csak az épületek belső tereire vonatkozik. A szép háttérvilágítás az egyik leglátványosabb módja annak, hogy életre keltsük kertünket – a megfelelő fények képesek a kertet egy különleges helyből, csodálatossá változtatni. A kertvilágítást természetesen be lehet úgy állítani, hogy a fények csak este kapcsoljanak be. Az a jó a kertekben, hogy a világítástechnikát sokféle helyen és módon lehet kihasználni. Függetlenül a kertünk méretétől vagy formájától, mindig lesz lehetőség arra, hogy intelligens világítással tegyük még hangulatosabbá és nem utolsó sorban biztonságosabbá. Akár az ösvényeket, vagy a ház külső falait világítjuk meg, talán földbe helyezett lámpákat teszünk a medence köré, melyek alulról világítanak – mindenre van lehetőség.

Azt mondják egy kép többet ér ezer szónál – lapozd át néhány példát:

Tipp #4: Tökéletes hangzás a kertben

Ki ne szeretné a grillpartikat és összejöveteleket, vagy csak szimplán egy kis minőségi időtöltést a kertben? Gyakran a zenét kintre juttatni és ott hallgatni macerás folyamat. Megoldás lehet, ha egészen egyszerűen a kertet/teraszt is audio zónaként adod hozzá a ház rendszeréhez. Ennek köszönhetően, úgy tudsz majd beszaladni a konyhába egy italért, hogy nem maradsz le közben a kedvenc számodról, mivel egyszerre akár két helyen is tud szólni a zene, ami követni fogja, ahogy a helyiségek között mozogsz. A miatt sem kell aggódnod, hogy esetleg a hangos zenétől ne hallanád meg a kapucsengőt. A Loxone ugyanis le fogja játszani a csengő dallamát a kerti hangszórókon is, hogy az hallható legyen.


Tipp #5: Automatikus árnyékolás

Azokban a kertekben, ahol nincs természetes árnyék, fontos, hogy védjük magunkat a közvetlen napfénytől. A Loxone-nal a napellenzőket és árnyékolókat is automatizálva tudjuk használni, olyan dolgok figyelembevétele mellet, mint a külső hőmérséklet, a nap állása és egyebek. A Miniserver automatikusan fogja irányítani az árnyékolást, de persze ha esetleg kézileg, saját magad szeretnéd beállítani, arra is van lehetőség a Loxone alkalmazáson keresztül, vagy a Remote Air távirányítóval.


Tipp #6: Melléképületek automatizálása

Nem csak a főépület és annak kertje lehet gépesítve. Sok kertben vannak melléképületek is, ahol szintén érdemes alkalmazni a Loxone technológiáját: ez lehet egy üvegház, egy műhely, vagy a medence gépészet. Ha mondjuk, üvegházad van - legyen szó haszonnövényekről, vagy egy hobby projektről – a növényeket egész évben védeni tudod a hőtől és fagytól. A helyiségben a klímát folyamatosan optimális szinten tudd tartani egy hő- és pártartalom érzékelővel. Egyéb melléképület esetén a Loxone az adott helyiség áramellátását is tudja kezelni.

 
011.JPG

Ha szeretnél ezekről a témákról és funkciókról többet megtudni, akkor látogass el hozzánk bemutatólakásunkba személyes találkozóra!

 
FS-Tile-Partner-Coach-Headset.jpg

Vagy jelentkezz be online videokonzultációra!